فرم جستجو

ششمین دوره مسابقات تربیتی فرهنگی ویژه خواهران طلبه حضوری و غیرحضوری جامعه الزهرا برگزار می شود

معاون تربیتی فرهنگی جامعه الزهرا(سلام الله علیها) از برگزاری ششمین دوره مسابقات تربیتی– فرهنگی باعنوان "سرنینوا " به مناسبت ایام محرم الحرام و ماه صفر، ویژه خواهران طلبه حضوری و غیر حضوری این مرکز خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و بین‏ الملل «معصومه ظهیری»، روز چهارشنبه ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (علیه السلام) از برگزاری ششمین دوره مسابقات تربیتی - فرهنگی با عنوان «سرنینوا » خبر داد.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری(دامت برکاته) می فرمایند: «عامل اصلی پیروزی خون بر شمشیر در حادثه عاشورا، حضرت زینب(سلام الله علیها) بودند که با نقش برجسته خود نشان دادند که زن در متن حوادث مهم تاریخی قرار دارد».

وی اضافه کرد: با توجه به فرمایش معظم له هدف از برگزاری این مسابقه، گسترش اندیشه های اسلامی و فرهنگ زینبی در سراسر کشور و شناخت هر چه بیشتر مقام و شخصیت حضرت زینب(سلام الله علیها) و جایگاه بانوی زینبی در سبک زندگی اسلامی، است.

ظهیری خاطر نشان کرد: متن این مسابقه از خطبه های حضرت زینب(سلام الله علیها) در نظر گرفته شده است.

وی برگزاری مسابقه را به دو شیوه برگزاری آزمون به صورت تستی از متن عربی و ترجمه خطبه ها و رونویسی از متن عربی و ترجمه یکی از خطبه ها همراه با خلاقیت هنری اعم از خوشنویسی، خط ریز، تذهیب و غیره عنوان کرد.

معاون تربیتی فرهنگی بیان داشت: داوطلبان می توانند یک یا هر دو شیوه را برای شرکت در مسابقه انتخاب کنند که به نفرات برگزیده جوایز ارزنده ای اهدا خواهد شد.

وی افزود: جهت شرکت طلاب حضوری و غیر حضوری در آزمون مسابقه، سؤالات به صورت چهار گزینه­ای و آنلاین، از طریق سامانه دانش پژوهان، آیکن آزمون از تاریخ­ ۴ الی ۶ آذر ماه قابل دسترسی خواهد بود که شرکت در آزمون، به منزله ثبت نام است؛ و جهت شرکت در بخش رونویسی، خواهران طلبه می­توانند آثار خود را  تا ۱۱ آذر ماه به آدرس پست الکترونیکی:  ghft@jz.ec.ir و یا آدرس پستی: قم، بلوار بوعلی، جامعه الزهرا سلام الله علیها، معاونت تربیتی فرهنگی، اداره کل فرهنگی، کد پستی ۱۶۶۵۱ - ۳۷۱۶۹ ارسال کنند.

وی اضافه کرد: همچنین علاقه مندان می توانند آثار خود را به صورت حضوری به ساختمان اداری خواهران (بالای مهد کودک)، اداره کل فرهنگی تحویل دهند.

ظهیری تاکید کرد: متن خطبه حضرت زینب(سلام الله علیها) از کتاب لهوف و نفس المهموم ارائه شده است که خواهران طلبه در بخش های حضوری و غیرحضوری، می توانند با دریافت فایلPDF متن خطبه در لینک زیر، در این مسابقه فرهنگی شرکت کنند.

وی در پایان گفت: در صورت نیاز طلاب خواهران طلبه حضوری می توانند با شماره ۰۲۵۳۲۱۱۲۴۶۳ و خواهران طلبه غیرحضوری با شماره ۰۲۵۳۲۱۱۲۴۲۶ تماس بگیرند.

جهت دریافت فایل  خطبه در شام  کلیک کنید

جهت دریافت فایل  خطبه در کوفه  کلیک کنید

 

ارسال نظر

سوال امنیتی
این سوال برای آزمایش اینکه کاربر انسان است یا ربات و برای جلوگیری از ارسال اسپم خودکار می باشد.
لطفا پاسخ سوال را بنویسید.

مطالب مرتبط

تلاش فکری و عملی بانوان طلبه نوعی جهاد است
بانوان طلبه در فعالیت‌های خود پرتلاش و خستگی‌ناپذیر باشند/ تلاش فکری و عملی...
اسامی برگزیدگان مسابقه کتابخوانی «کلام فاطمی» اعلام شد
معاون تربیتی فرهنگی جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) از اعلام اسامی برگزیدگان...
کسی که دسترسی به امام خود ندارد از یتیمان هم قابل ترحم تر است
استاد برجسته درس خارج احکام بانوان در حوزه های علمیه خواهران: کسی که پدر خود را...
برگزاری مسابقه طراحی پوستر «وظایف جوان انقلابی از نگاه مقام معظم رهبری(مدظله)»
نخستین مسابقه طراحی پوستر با موضوع «وظایف جوان انقلابی از نگاه مقام معظم رهبری(...