فرم جستجو

حضرت معصومه(س) سبب برکات زیادی در شهر قم شدند

معاون تربیتی فرهنگی جامعه‌الزهرا(س) گفت: فعالیت‌های علمی، فرهنگی، تبلیغی و ترویجی شهر مقدس قم با توجه به همجواری حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) باید بیشتر از گذشته میسر شود تا پاسخگوی نیازهای مردم باشد.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، «معصومه ظهیری» در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی با عرض تسلیت به مناسبت رحلت حضرت فاطمه معصومه(سلام‌الله‌علیها) مصادف با دهم ربیع‌الثانی، عنوان کرد: حضرت فاطمه معصومه(سلام‌الله‌علیها)، دختر امام موسی کاظم(علیه‌السلام) مهمان ۱۰ روزه قم بودند که برای همیشه میزبان این شهر و دیار و به عنوان نگین انگشتری قم شدند.

 

حضرت فاطمه معصومه(سلام‌الله‌علیها) سبب خیرات و برکات زیادی در شهر قم شدند

معاون تربیتی فرهنگی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) افزود: حضرت فاطمه معصومه، کریمه اهل بیت(سلام‌الله‌علیها) پس از درنگی کوتاه در شهر مقدس قم به سوی دیار باقی رخت بربست، اما آثار و خیرات و برکات ایشان برای این شهر و این مردم و سرزمین باقی ماند.

وی تصریح کرد: شهر مقدس قم به واسطه وجود آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(سلام‌الله‌علیها)، منشأ بسیاری از انقلاب‌ها و نهضت‌ها از جمله انقلاب بزرگ اسلامی شد.

ظهیری به آثار معنوی وجود حضرت فاطمه معصومه(سلام‌الله‌علیها) در شهر قم اشاره کرد و گفت: حضرت فاطمه معصومه(سلام‌الله‌علیها) با توجه به وعده امام صادق(علیه‌السلام) که قم را حرم اهل بیت(علیهم السلام) نامیده بودند، از ساوه به قم حرکت کردند و در این شهر به خاک سپرده شدند.

وی با بیان اینکه مضجع شریف حضرت فاطمه معصومه(سلام‌الله‌علیها) سبب حضور بسیاری از بزرگان و نام‌آوران در قم شد، ادامه داد: امامزادگان بسیاری به واسطه وجود حرم مطهر حضرت معصومه(سلام‌الله‌علیها) در قم حضور داشتند و باعث خیرات و برکات زیادی در این شهر مقدس شدند و امروز بیش از ۴۰۰ امامزاده گرد این حلقه انگشتری به خاک سپرده شده‌اند.

 

حرمت شهر قم به عنوان حریم حرم اهل بیت(علیهم‌السلام) باید حفظ شود

معاون تربیتی فرهنگی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) به حضور علما و مراجع بزرگ و برجسته در قم اشاره و عنوان کرد: تأسیس حوزه علمیه قم توسط مرحوم شیخ عبدالکریم حائری(ره) که مهد پرورش علما و صدور علم و اجتهاد از این دیار به اقصی نقاط جهان را فراهم کرده است، از جمله برکات حضور حضرت فاطمه معصومه(سلام‌الله‌علیها) در شهر مقدس قم است.

وی تصریح کرد: از آنجا که شهر مقدس قم بنا به روایات اسلامی، حرم اهل بیت(علیهم‌السلام) است، همه افرادی که وارد شهر قم می‌شوند، باید حرمت حریم حرم را نگاه دارند و این امر تنها وظیفه مجاوران حرم حضرت معصومه(سلام‌الله‌علیها) و ساکنان قم نیست.

 

حوزه‌های علمیه وظیفه سنگینی در تبدیل قم به قطب فرهنگی دارند

ظهیری با تأکید بر اینکه باید به شهر مقدس قم، نگاه فرهنگی داشته باشیم، اظهار داشت: مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) بر قطب فرهنگی بودن قم تأکید داشتند و در این راستا باید تلاش‌های زیادی صورت بگیرد که البته حوزه‌های علمیه، وظیفه سنگینی را در این زمینه دارند.

وی افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله العالی) در سخنان ارزشمند خود به شهر مقدس قم اشاره داشتند و تصریح کردند که قم باید به قطب فرهنگی جهان اسلام تبدیل شود و برای مردم ایران و جهان اسلام خیرات و ثمرات فراوانی داشته باشد.

معاون تربیتی فرهنگی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) در پایان اظهار امیدواری کرد که فعالیت‌های علمی، فرهنگی، تبلیغی و ترویجی شهر مقدس قم با توجه به همجواری حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(سلام‌الله‌علیها) و به برکت خون شهدای اسلام بیشتر از گذشته میسر شود و این فعالیت‌ها پاسخگوی نیازهای مردم به ویژه جهان اسلام باشد.

گروه خبری: 

ارسال نظر

سوال امنیتی
این سوال برای آزمایش اینکه کاربر انسان است یا ربات و برای جلوگیری از ارسال اسپم خودکار می باشد.
لطفا پاسخ سوال را بنویسید.

مطالب مرتبط

آیت الله دریاباری: دنیا طلبی آفت بزرگی برای طلاب است
استاد اخلاق حوزه علمیه دنیاطلبی و توجه به مسائل مادی را از آفت های بزرگ طلبگی...
ویژه‌نامه «همراه هم‌پای قافله» ویژه زائرین اربعین جامعه‌الزهرا(س) منتشر شد
ویژه‌نامه «همراه هم‌پای قافله» به همت اداره کل تبلیغ و ارتباطات جامعه الزهرا (...
رهبرمعظم انقلاب: از فرصت عرفه استفاده کنیم
رهبرمعظم انقلاب: از فرصت عرفه استفاده کنیم
عشق‌های مجازی و دردسرهای بزرگ
متخصصان بهزیستی و قوه‌قضاییه بر این عقیده‌اند که تعداد عشق‌هایی که به واسطه...