فراخوان شرکت در طرح مطالعاتی «سیری در صحیفه سجادیه»

صحیفه copy

طرح مطالعاتی «سیری در صحیفه سجادیه» با عنوان دوره غیرحضوری «قرآن صاعد» از سوی اداره قرآن و حدیث ویژه بانوان طلبه برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی و بین‌الملل، کتاب صحیفه سجادیه یکی از آثار ارزشمند شیعه است که از امام سجاد علیه‌السلام برای ما به یادگار مانده است.

این کتاب یکی از پرمحتواترین و ارزشمندترین کتاب اهل بیت علیهم‌السلام است که «انجیل اهل بیت»، «زبور آل محمد» و «اخت القرآن» لقب گرفته است.

کتاب صحیفه سجادیه مشتمل بر 54 دعا و مناجات با مضامین متنوعی چون اصول اعتقادی، فضیلت‌های اخلاقی، سنت‌های الهی، شرافت‌های انسانی، مسائل روانشناختی، اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و غیره است که به آن «صحیفه کامله» نیز گفته می‌شود.

متأسفانه کتاب صحیفه سجادیه در میان ما شیعیان مظلوم و مهجور مانده است و ما به نحو شایسته ای از آن بهره نمی‌گیریم، حال آنکه بنا به گفته بزرگان دین، این کتاب میراث امام زین العابدین علیه‌السلام برای آیندگان بوده است تا ما از این گنجینه گرانبها در دنیای امروز استفاده کنیم.

اداره قرآن و حدیث جامعه‌الزهرا علیهاالسلام در راستای شناخت و انس بیشتر طلاب با این کتاب ارزشمند، طرح مطالعاتی سیری در صحیفه سجادیه با عنوان دوره غیرحضوری «قرآن صاعد» را در دستور کار خود قرار داده است.

این دوره، در 8 مرحله برگزار می‌شود و در پایان به شرکت‌کنندگانی که نمره حد نصاب را  در همه مراحل کسب کنند، گواهی پایان دوره اعطا می‌شود.

هم اکنون دومین مرحله این دوره در حال برگزاری است و طلابی که به هر دلیل موفق به شرکت در مرحله اول دوره نشده‌اند می‌توانند با ارسال پاسخنامه مرحله اول و دوم تا 20 آذر ماه در این طرح شرکت کنند.

طلاب می‌توانند جهت دریافت دفترچه سؤالات به ورودی ساختمان شهید بهشتی رحمه‌الله‌علیه، طبقه همکف، سرای ثقلین مراجعه کنند و یا از طریق سایت وکانال جامعه‌الزهرا علیهاالسلام در پیام‌رسان سروش به نشانی @jz_news  دریافت کنند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۳۲۱۱۲۳۵۵ تماس بگیرید.

جهت دریافت دفترچه مرحله اول دوره مطالعاتی قرآن صاعد (سیری در صحیفه سجادیه) این پیوند را فعال کنید.

جهت دریافت دفترچه مرحله دوم دوره مطالعاتی قرآن صاعد (سیری در صحیفه سجادیه) این پیوند را فعال کنید.

مطالب مرتبط :

اشتراک گذاری:

نظرات

نظری هنوز ارسال نشده است

ارسال نظر

ارتباط با جامعة الزهرا(س)

  • نشانی: قم، سالاریه، بلوار بوعلی
  • مرکز تلفن: ۳۲۱۱۲۰۰۰
  • دورنگار: ۳۲۹۲۵۱۱۰
  • صندوق پستی: ۳۷۱۸۵۳۴۹۳
  • کد پستی: ۳۷۱۶۹۱۶۶۵۱