انتشار سيزدهمين شماره دوفصلنامه علمی پژوهشی «مطالعات اسلامی زنان و خانواده»

نشریه مطالعات اسلامی زنان 13 - Copy

سيزدهمين شماره دوفصلنامه علمی پژوهشی «مطالعات اسلامی زنان و خانواده» به همت معاونت پژوهش جامعه الزهرا علیهاالسلام منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی، سيزدهمين شماره دوفصلنامه علمی پژوهشی «مطالعات اسلامی زنان و خانواده» از سوی معاونت پژوهش جامعه الزهرا علیهاالسلام منتشر شد.

در این شماره مقالاتی با عناوین «حدود و مرزهای روان‌شناختی خانواده با تأکید بر آیات مشتمل بر واژه‌ «حدود الله»» نوشته جعفر هوشیاری، حسن شکوري و سیدمجید حسینی کوهساری؛ «واکاوی حق استیلاد زوجه با استناد به ادله سلطنت بر اعضای بدن و منافع مترتب بر آن» تألیف مريم زارع و مريم برقعي؛ «نقش تعدیل‌کننده جهت‌گیری مذهبی در رابطه بین سبک‌های دلبستگی و تعهد زناشویی» به کوشش فائزه آشناد، حسین رضائیان بیلُندی و محمدرضا احمدی به چاپ رسیده است.

«چگونگی مواجهه پیامبر(ص) و امامان با مسأله تنش‌زایی امور جنسی در روابط همسران» به نگارش حسین قاضی‌خانی؛ «امکان‌سنجی اثربخشی درمان یکپارچه توحیدی بر تنظیم هیجان و سرزندگی مادران کودکان ناتوان ذهنی» نوشته فاطمه غفاری حومدین و ماریه دهقان منشادی و «اثربخشی بسته آموزشی مبتنی بر نظریه انسان سالم و آموزش هیجان‌مدار بر بخشش بین فردی زوجین» تألیف سارا مرادی، اصغر آقای و محسن گل‌پرور از دیگر مقالات درج شده در این شماره از نشریه است.

دوفصلنامه «مطالعات اسلامی زنان و خانواده» با انتشار نخستین شماره در زمستان ۱۳۹۳ پا به عرصه نشریات علمی کشور گذاشت تا با ايجاد زمينه علمی مناسب، از آرای صاحب‌نظران اين حوزه معرفتی بهره‌مند شود.

این دوفصلنامه با توجه به ارزیابی کمیسیون نشریات علمی حوزه و به استناد مصوبه ۵۸۵ شورای عالی حوزه‌های علمیه در جلسه ۹۴، در تاریخ ۳۰ خرداد سال ۱۳۹۷ از شماره هفت به بعد حائز رتبه علمی پژوهشی از سوی شورای اعطای مجوزها و امتیازهای علمی شده است.

این نشریه به سردبیری خانم دکتر نرجس رودگر و مدیر مسئولی حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید محمود مدنی بجستانی فعالیت دارد و تا کنون 12 شماره از این نشریه به چاپ رسیده است.

این نشریه آماده دریافت مقالات پژوهشی در موضوعات زنان و خانواده با رویکرد اسلامی است که علاقه‌مندان می‌توانند مقاله‌های تألیفی خود را با ثبت نام در سامانه نشریه به نشانی http://pubs.jz.ac.ir بارگذاری کنند.

پژوهشگران جهت کسب اطلاعات بیشتر در روزهای غیرتعطیل از ساعت 8 تا 12 با شماره تلفن ۳۲۱۱2400 تماس بگیرند.

تصویر خبر

مطالب مرتبط :

اشتراک گذاری:

نظرات

نظری هنوز ارسال نشده است

ارسال نظر

ارتباط با جامعة الزهرا(س)

  • نشانی: قم، سالاریه، بلوار بوعلی
  • مرکز تلفن: ۳۲۱۱۲۰۰۰
  • دورنگار: ۳۲۹۲۵۱۱۰
  • صندوق پستی: ۳۷۱۸۵۳۴۹۳
  • کد پستی: ۳۷۱۶۹۱۶۶۵۱