22 بهمن؛ آخرین مهلت ثبت نام آزمون ورودی جامعه‌الزهرا(س)

پذیرش

رئیس اداره سنجش و پذیرش جامعه‌الزهرا علیهاالسلام گفت: پذیرش جامعه‌الزهرا علیهاالسلام برای سال تحصیلی ۹۹-۹۸ تا 22 بهمن تمدید شد.

به گزارش روابط عمومی و بین‌الملل، حجت‌الاسلام‌والمسلمین اباذر عمرانی فر رئیس اداره سنجش و پذیرش جامعه‌الزهرا علیهاالسلام در گفتگو با واحد خبر با اشاره به استقبال خواهران از ثبت نام برای شرکت در آزمون ورودی جامعه الزهرا علیهاالسلام گفت:با توجه به درخواست‌های مکرر بانوان علاقه‌مند به تحصیل علوم دینی در جامعه‌الزهرا علیهاالسلام و جهت فرصت به داوطلبانی که در بازه زمانی تعیین شده موفق به ثبت نام نشدند، زمان ثبت نام تا 22 بهمن‌ماه 1397 همزمان با ایام‌الله دهه فجر تمدید شد.

وی افزود: امسال آزمون ورودی جامعه‌الزهرا علیهاالسلام در سه مقطع رسمی سطح دو، سطح سه و سطح چهار، 10 اسفندماه در مراکز استان ها برگزار می‌شود.

 

سامانه پذیرش
سامانه پذیرش بین الملل
سامانه پذیرش عربی
سامانه پذیرش انگلیسی

 

شرایط پذیرش جامعه‌الزهرا(س) در مقاطع تحصیلی مختلف

رئیس اداره سنجش و پذیرش جامعه‌الزهرا علیهاالسلام با بیان اینکه شرایط مقاطع مختلف تحصیلی در دفترچه های آزمون در سامانه پذیرش ارائه شده است، افزود: شرط پذیرش در مقطع تحصیلی سطح دو (کارشناسی) داشتن حداقل مدرک دیپلم است، همچنین افرادی که دارای معدل بالای ۱۹ هستند و از زمان فارغ التحصیلی آنان کمتر از یک سال گذشته باشد، حافظان کل قرآن کریم، حافظان کل نهج‌البلاغه و حافظان صحیفه سجادیه از آزمون کتبی معاف هستند و بدون آزمون ورودی در مصاحبه شرکت می‌کنند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین عمرانی فر یادآور شد: افرادی که حافظ نیمی از قرآن کریم، نهج البلاغه و یا صحیفه سجادیه و یا برگزیدگان المیپادهای علمی کشوری هستند و همچنین همسران طلاب حوزه‌های علمیه از امتیازات ویژه در آزمون ورودی این مؤسسه برخوردار می‌شوند.

وی با اشاره به پذیرش طلاب در مقطع تحصیلی سطح سه، عنوان کرد: در سطح سه جامعه‌الزهرا علیهاالسلام نیز به سه صورت حضوری، غیرحضوری و مجازی پذیرش خواهیم داشت.

رئیس اداره سنجش و پذیرش جامعه‌الزهرا علیهاالسلام تصریح کرد: امسال پذیرش مقطع سطح سه بین الملل برای نخستین بار در جامعه‌الزهرا علیهاالسلام انجام می‌شود و طلاب بین الملل می‌توانند در پنج رشته تحصیلی سطح سه شامل اصول و فقه اسلامی، کلام اسلامی، تفسیر و علوم قرآن، تاریخ اهل بیت علیهم‌السلام و روانشناسی تربیتی تحصیل کنند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین عمرانی فر با اشاره به اینکه ۱۵ گرایش تحصیلی برای سطح سه ویژه طلاب ایرانی وجود دارد، گفت: رشته‌ها و گرایش‌های تحصیلی مقطع سطح سه جامعه‌الزهرا(س) شامل «تاریخ اسلام»، «تبلیغ با گرایش حج»، «تعلیم و تربیت اسلامی با گرایش‌های مشاوره خانواده، تربیت دینی کودک و نوجوان»، «تفسیر و علوم قرآن»، «فقه و اصول»، «فلسفه اسلامی»، «رشته کلام اسلامی با گرایش‌های امامت، مذاهب اسلامی و مهدویت»، «مدرسی ادبیات عرب» و «مطالعات اسلامی زنان» است؛ همچنین امسال دو رشته جدیدتربیت دینی کودکان و نوجوانان و مشاور خانواده با رویکرد اسلامی برای مقطع تحصیلی سطح سه راه اندازی شده است.

وی بیان داشت: ۷۱ رشته دانشگاهی به عنوان رشته‌های همسو با رشته های سطح سه جامعه‌الزهرا علیهاالسلام شناسایی شدند که علاقه‌مندان می‌توانند به سامانه پذیرش جامعه‌الزهرا علیهاالسلام مراجعه کنند.

رئیس اداره سنجش و پذیرش جامعه‌الزهرا علیهاالسلام همچنین به پذیرش مقطع تحصیلی سطح چهار اشاره کرد و گفت: مقطع تحصیلی سطح چهار به صورت حضوری و دارای ۶ رشته تحصیلی فقه و اصول، حکمت اسلامی، کلام اسلامی، تاریخ اسلامی، تفسیر و علوم قرآن (دو گرایش تفسیر تطبیقی و علوم و معارف قرآن) و تاریخ اهل بیت علیهم‌السلام است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین عمرانی فر یادآور شد: علاقه مندان و متقاضیان شرکت در این آزمون جهت اطلاعات بیشتر می‌توانند به سایت جامعه‌الزهرا علیهاالسلام به نشانی http://www.jz.ac.ir و سامانه پذیرش به نشانی http://paziresh.jz.ac.ir مراجعه کنند.

وی با بیان اینکه جامعه‌الزهرا علیهاالسلام بزرگترین حوزه علمیه خواهران در جهان تشیع است، تأکید کرد: فعالیت هایی که در این مؤسسه علمی حوزوی برگزار می‌شود باید به عنوان رویداد جهانی در عرصه دینی دیده شود و اصحاب رسانه می‌توانند در این عرصه ما را یاری کنند.

 

مطالب مرتبط :

اشتراک گذاری:

نظرات

ارسال نظر

ارتباط با جامعة الزهرا(س)

  • نشانی: قم، سالاریه، بلوار بوعلی
  • مرکز تلفن: ۳۲۱۱۲۰۰۰
  • دورنگار: ۳۲۹۲۵۱۱۰
  • صندوق پستی: ۳۷۱۸۵۳۴۹۳
  • کد پستی: ۳۷۱۶۹۱۶۶۵۱