مدیر مرکز مشاوره جامعه‌الزهرا(س) عنوان کرد:

فعالیت‌های مرکز مشاوره جامعه‌الزهرا(س) ویژه طلاب بین‌الملل

اخوی

حجت‌الاسلام‌والمسلمین اخوی از فعالیت‌های مرکز مشاوره جامعه‌الزهرا(س) ویژه طلاب بین‌الملل خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و بین‌الملل، حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر اصغر اخوی در گفتگو با واحد خبر به فعالیت‌های مرکز مشاوره جامعه‌الزهرا علیهاالسلام ویژه طلاب بین‌الملل اشاره کرد و گفت: یکی از برنامه‌های مرکز مشاوره، برگزاری دوره تربیت مشاور بین‌الملل است که توسط مدیر جامعه‌الزهرا علیهاالسلام و مدیر کل اداره هماهنگی امور طلاب غیر ایرانی نیز تأیید و تصویب شده تا دوره تربیت مشاور ویژه طلاب بین‌الملل سطح سه و شاغلان به رشته تحصیلی تعلم و تربیت در بخش بین‌الملل برگزار شود.

مدیر مرکز مشاوره جامعه‌الزهرا علیهاالسلام تصریح کرد: طلاب فارغ‌التحصیل رشته تعلیم و تربیت جامعه‌المصطفی‌العالمیه(ص) و بنت الهدی نیز می‌توانند در این دوره ثبت نام کنند.

وی، برگزاری دوره‌های دانش‌افزایی ویژه مبلغان و فعالان فرهنگی تبلیغی بین‌الملل را از دیگر فعالیت‌های مرکز برشمرد و افزود: فراخوان این دوره اعلام شده تا طلاب و مبلغان بین‌الملل، دوره‌های مهارت‌های زندگی و اصول و فنون مشاوره و مباحثی را که در کشورهای خود به آن نیاز دارند، فرا بگیرند و به عنوان مبلغ و فعال فرهنگی و یا استاد از یک سری اصول و فنون اولیه برخوردار باشند تا بهتر بتوانند با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنند و اولین بخش آن با عنوان اصول و فنون مشاوره در فروردین ماه برگزار شده است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین اخوی اضافه کرد: یکی دیگر از برنامه‌های مرکز مشاوره ویژه طلاب بین‌الملل، برگزاری جلسات و نشست‌های عمومی در حوزه خانواده، مهارت‌های زندگی، همسرداری، همسرگزینی، فرزندپروری و غیره است تا با نگاه اسلامی به این موضوعات ورود پیدا کنند و اطلاعات دانشی و کاربردی در این زمینه داشته باشند تا تحولی در بخش بین‌الملل ایجاد شود.

وی تصریح کرد: اگر طلاب بین‌الملل در دوره‌های تربیت مشاور شرکت کنند و با مباحث روانشناختی آشنا شوند، به زبان قوم خود مشاور خواهند بود و می‌توانند افرادی را در این زمینه پرورش دهند که کاری بزرگ، ارزشمند و ماندگار خواهد بود.

مدیر مرکز مشاوره جامعه‌الزهرا علیهاالسلام تأکید کرد: حتی اگر هر کشوری یک مشاور بومی داشته باشد، می‌توانند در این مجموعه به ما کمک کنند و یا در حوزه تخصصی در کشور خود وارد شوند.

مطالب مرتبط :

اشتراک گذاری:

نظرات

نظری هنوز ارسال نشده است

ارسال نظر

ارتباط با جامعة الزهرا(س)

  • نشانی: قم، سالاریه، بلوار بوعلی
  • مرکز تلفن: ۳۲۱۱۲۰۰۰
  • دورنگار: ۳۲۹۲۵۱۱۰
  • صندوق پستی: ۳۷۱۸۵۳۴۹۳
  • کد پستی: ۳۷۱۶۹۱۶۶۵۱