شرایط ويژه پذیرش جامعه‌الزهرا(س) برای داوطلبان ممتاز تحصیلی

پذیرش سال تحصیلی  1401-1400

متقاضیان تحصیل در جامعه الزهرا علیهاالسلام که دارای ویژگی‌های خاص از جمله حافظان قرآن کریم، نهج‌البلاغه و صحیفه‌سجادیه، دانش‌آموزان دارای معدل بالا، برگزیدگان جشنواره‌های علمی کشوری و غیره باشند، از امتیاز ویژه برای پذیرش برخوردار می‌شوند.

به گزارش روابط عمومی، ثبت نام آزمون ورودی سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ جامعه الزهرا علیهاالسلام در همه سطوح تحصیلی دو، سه، چهار و بازپذیری آغاز شده است.

آزمون ورودی داوطلبان سطح دو، سه و بازپذیری به صورت مجازی و آزمون ورودی داوطلبان سطح چهار به صورت حضوری و متمرکز در جامعه الزهرا علیهاالسلام برگزار می‌شود.

متقاضیان جهت اطلاع از جزئیات ثبت نام، منابع آزمون و غیره می‌توانند به سامانه پذیرش جامعه الزهرا علیهاالسلام به نشانی http://paziresh.jz.ac.ir مراجعه کنند.

بر اساس این گزارش، داوطلبانی که دارای یک یا چند مورد از ویژگی‌های ذیل هستند، می‌توانند با انتخاب گزینه مربوط به هر یک از این ویژگی‌ها در مرحله دوم ثبت نام آزمون که در بخش «مدارک ثبت نام» در همین دفترچه توضیح داده شده است، از امتیاز ویژه برای پذیرش در مرحله آزمون بهره‌مند شوند.

این افراد از آزمون معاف نیستند و مانند دیگر داوطلبان باید در آزمون شرکت نمایند.

1- حافظان نصف قرآن کریم یا نهج البلاغه یا صحیفه سجادیه با ارائه مدرک رسمی حفظ از یکی از مراکز سازمان تبلیغات، سازمان اوقاف امور خیریه یا وزارت فرهنگ و ارشاد؛

توجه: دارندگان مدارک حفظ از دیگر مراکز، امکان استفاده از امتیاز ویژه را ندارند. همچنین ارائه مدرک رسمی حفظ از یکی از مراکز مذکور ضروری است و گواهی نامه پایان دوره آموزشی یا معرفی نامه مورد قبول نیست.

2- بستگان درجه اول جانبازان و ایثارگران (مادر، خواهر، همسر، فرزند): جانبازان 25 درصد و بالاتر، ایثارگران دارای حداقل 6 ماه سابقه حضور در جبهه و بستگان درجه اول آنها (شامل مادر، همسر، فرزند یا خواهر) با ارائه کارت الکترونیکی یا نامه به روز از بنیاد شهید و امور ایثارگران و سایر مراکز ذی ربط یا تصویر صفحه استعلام اینترنتی؛

3- ساکنان مناطق محروم بر اساس بخشنامه شماره76254/ت36095ه‍ـ مورخ 10/4/88 هیئت وزیران؛

4- مبلغان فعال با ارائه معرفی‌نامه به روز از سازمان تبلیغات استان، دفتر تبلیغات یا معاونت تبلیغ حوزه‎های علمیه خواهران (اعم از جامعه الزهرا علیهاالسلام و مراکز مدیریت قم و خراسان) با قید عنوان «مبلغ فعال» یا اعلام سابقه 5 سال فعالیت مستمر تبلیغی؛

5-پژوهشگران: داوطلبانی که دارای یکی از شرایط ذیل باشند:

- انتشار حداقل یک مقاله علمی - پژوهشی یا دو مقاله علمی - ترویجی در یکی از نشریات معتبر علمی داخلی یا بین‌المللی؛

-تألیف یا ترجمه حداقل یک کتاب علمی؛

- برگزیدگان و شایستگان تقدیر در المپیادها و جشنواره‎های علمی کشوری و بین المللی با ارائه گواهی معتبر؛

توجه: برگزیدگان و شایستگان تقدیر در جشنواره‎های علمی استانی نمی‌توانند از این امتیاز استفاده کنند.

6- دبیران و معلمان رسمی آموزش و پروش با ارائه معرفی‌نامه به روز از کارگزینی؛

7-دارندگان مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد در صورت بارگذاری مدارک تحصیلی؛

8-همسران طلاب حوزه‌های علمیه با ارائه معرفی‌نامه به روز از مرکز مدیریت استان یا کارت هوشمند طلاب دارای اعتبار؛

9-همکاران جامعه الزهرا علیهاالسلام و خانواده آنها (همسر و فرزند) با ارائه حکم به روز از کارگزینی؛

گروه‌های معاف از آزمون ورودی سطح دو

افراد ذیل از شرکت در آزمون کتبی معاف هستند، ولی ثبت نام آنها در تمامی مراحل از جمله ثبت نام آزمون، مصاحبه و شرکت ایشان در مصاحبه عمومی ضروری است:

* حافظان کل قرآن کریم یا نهج البلاغه و یا صحیفه سجادیه با ارائه مدرک حفظ از سازمان تبلیغات اسلامی، سازمان اوقاف و امور خیریه، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی یا مدرک کارشناسی مبتنی بر حفظ کل از وزارت علوم و تحقیقات؛

توجه: دارندگان مدارک حفظ از دیگر مراکز، امکان استفاده از شرایط معافیت را ندارند و در صورت عدم شرکت در آزمون، مردود اعلام خواهند شد. همچنین ارائه مدرک رسمی حفظ کل برای معافیت از آزمون ضروری است و گواهی نامه پایان دوره آموزشی حفظ کل یا معرفی نامه مورد قبول نیست.

* رتبه‌های اول تا سوم المپیادها و جشنواره‌های علمی دانش آموزی کشور با ارائه گواهی معتبر از مرکز برگزارکننده؛

توجه: رتبه‎های اول تا سوم جشنواره‎های استانی از آزمون معاف نیستند.

*دارندگان مدرک دیپلم یا بالاتر با معدل کل 19 و بیشتر مشروط به سپری نشدن بیش از یک سال از فارغ التحصیلی (فارغ التحصیلان خرداد 1398 به بعد)؛

توجه: داوطلبانی که هنوز فارغ التحصیل نشده‌اند (در حال تحصیل هستند)، امکان استفاده از شرایط معافیت مربوط به معدل تحصیلی را ندارند و باید در آزمون شرکت کنند. البته این داوطلبان در صورت عدم کسب امتیاز لازم، چنانچه با معدل 19 و بالاتر فارغ التحصیل شوند، میتوانند درخواست پذیرش خود را به همراه ارائه مدرک تحصیلی به سنجش و پذیرش ارائه نمایند تا امکان استفاده آنها از شرایط معافیت بررسی شود.

*دانش آموزان فارغ التحصیل دبیرستان‌های علوم و معارف کشور با معدل کل 18 و بیشتر مشروط به سپری نشدن بیش از یک سال از فارغ التحصیلی (فارغ التحصیلان خرداد 1398 به بعد)؛

 * دارندگان مدرک دکتری و پزشکان

یادآوری: افراد واجد شرایط فوق لازم است همانند سایر داوطلبان در سامانه ثبت نام کنند و فقط در آزمون شرکت نمی‎کنند.

توجه: افراد دارای شرایط معافیت بعد از ثبت نام، لازم است از 6 تا 12 اردیبهشت 1400 به سامانه سنجش و پذیرش (اطلاعیه «ثبت نام مصاحبه داوطلبان معاف از آزمون») مراجعه نمایند و نسبت به ثبت نام و انتخاب تاریخ مصاحبه خود اقدام نمایند.

گروه‌های دارای امتیاز ویژه در آزمون ورودی سطح سه

داوطلبانی که دارای یک یا چند مورد از ویژگی‌های ذیل هستند، می‌توانند با انتخاب گزینه مربوط به هر یک از این ویژگی‌ها در مرحله دوم ثبت نام آزمون و ارسال مدرک مُثبت آنها که در بخش «مدارک ثبت نام» در همین دفترچه توضیح داده شده است، از اولویت پذیرش در مرحله آزمون بهره‌مند شوند. شایان ذکر است این افراد از آزمون معاف نیستند و مانند دیگر داوطلبان باید در آزمون شرکت نمایند.

1-حافظان کل یا نصف قرآن کریم یا نهج البلاغه یا صحیفه سجادیه با ارائه مدرک رسمی از یکی از مراکز: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان اوقاف و امور خیریه یا سازمان تبلیغات اسلامی؛

توجه: دارندگان مدارک حفظ از دیگر مراکز، امکان استفاده از این امتیاز را ندارند و در صورت عدم شرکت در آزمون، مردود اعلام خواهند شد. همچنین ارائه مدرک رسمی حفظ کل ضروری است و گواهی نامه پایان دوره آموزشی حفظ کل یا معرفی نامه مورد قبول نیست.

2-بستگان درجه اول جانبازان و ایثارگران (مادر، خواهر، همسر، فرزند): جانبازان 25 درصد و بالاتر، ایثارگران دارای حداقل 6 ماه سابقه حضور در جبهه و بستگان درجه اول آنها (مادر، همسر، خواهر یا فرزند) با ارائه کارت الکترونیکی دارای اعتبار یا نامه به روز از بنیاد شهید و امور ایثارگران و سایر مراکز ذی‌ربط یا تصویر صفحه استعلام اینترنتی؛

3-ساکنان مناطق محروم بر اساس بخشنامه شماره 76254/ت36095ه‍ـ مورخ 10/4/88 هیئت وزیران؛

4-همکاران جامعه الزهرا علیهاالسلام و خانواده آنها (همسر و فرزند) با ارائه حکم به روز کارگزینی؛

5-اساتید جامعه الزهرا علیهاالسلام و مدیران حوزه‌های علمیه خواهران سراسر کشور با ارائه مدرک معتبر و به روز؛

6-همسران طلاب حوزههای علمیه با ارائه معرفی‌نامه به روز از مرکز مدیریت یا کارت هوشمند طلاب دارای اعتبار؛

7-مبلغان فعال با ارائه معرفی‌نامه به روز از سازمان تبلیغات استان، دفتر تبلیغات یا معاونت تبلیغ حوزه‎های علمیه خواهران (اعم از جامعه الزهرا علیهاالسلام و مراکز مدیریت قم و خراسان) با قید عنوان «مبلغ فعال» یا اعلام سابقه 5 سال فعالیت مستمر تبلیغی؛

8-پژوهشگران: داوطلبان دارای یکی از موارد ذیل:

*انتشار حداقل یک مقاله علمی - پژوهشی یا دو مقاله علمی -ترویجی در یکی از نشریات معتبر علمی داخلی یا بین المللی؛

*تألیف یا ترجمه حداقل یک کتاب علمی؛

*برگزیدگان و شایستگان تقدیر در المپیادها و جشنواره‌های علمی کشوری و بین المللی؛

توجه: برگزیدگان و شایستگان تقدیر در المپیادها و جشنواره‎های علمی استانی نمی‌توانند از این امتیاز استفاده کنند.

9- دبیران و معلمان رسمی آموزش و پرورش با ارائه معرفی نامه به روز از کارگزینی.

معافیت از آزمون ورودی سطح سه

افراد دارای شرایط ذیل از شرکت در آزمون کتبی معاف هستند، ولی ثبت نام آنها در تمامی مراحل و شرکت ایشان در مصاحبه عمومی و علمی ضروری است:

فارغ التحصیلان سطح 2 جامعه الزهرا علیهاالسلام که دارای معدل 19 به بالا هستند، از آزمون کتبی معاف هستند مشروط به سپری نشدن بیش از دو سال از زمان فارغ التحصیلی آنها (فارغ التحصیلان 19 دی 1397 به بعد).

یادآوری: افراد واجد شرایط فوق فقط در آزمون شرکت نمی‎کنند و لازم است همانند سایر داوطلبان در سامانه ثبت نام کنند. همچنین باید با مراجعه به سامانه پذیرش در زمان ثبت نام برای مصاحبه، نسبت به ثبت نام مصاحبه، تعیین زمان مصاحبه و تکمیل فرم­های مربوط اقدام نمایند. 

 

مطالب مرتبط :

اشتراک گذاری:

نظرات

ارسال نظر

ارتباط با جامعة الزهرا(س)

  • نشانی: قم، سالاریه، بلوار بوعلی
  • مرکز تلفن: ۳۲۱۱۲۰۰۰
  • دورنگار: ۳۲۹۲۵۱۱۰
  • صندوق پستی: ۳۷۱۸۵۳۴۹۳
  • کد پستی: ۳۷۱۶۹۱۶۶۵۱