مرکز تحقیقات زن و خانواده با همکاری کانون مطالعات زن و خانواده انجمن علمی فرهنگی جامعه‌الزهرا(س) برگزار می‌کند:

سومین دوره آموزشی نیمه‌حضوری مباحث زن و خانواده «درس گفتار 3»

درس گفتار 3

سومین دوره آموزشی نیمه‌حضوری مباحث زن و خانواده (درس گفتار 3) از سوی مرکز تحقیقات زن و خانواده و با همکاری نهادهای علمی حوزوی از جمله کانون مطالعات زن و خانواده انجمن علمی فرهنگی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی و بین‌الملل، حجت‌الاسلام‌والمسلمین رضا نادری دره کتی با بیان اینکه این دوره در قالب 100 جلسه آموزشی با مشارکت نهادهای مختلف اجرا خواهد شد، ادامه داد: سومین دوره آموزشی نیمه حضوری مباحث زن و خانواده در دو ترم برگزار خواهد شد. نام نویسی در روزهای 15 اردیبهشت ماه تا 15 خردادماه سال 97 انجام می‌شود.

مسئول آموزش مرکز تحقیقات زن و خانواده در خصوص برگزاری دوره‌ها افزود: این دوره در ترم یک از تیرماه تا آذرماه 97 و در ترم2 از دی ماه 97 تا خردادماه 98 برگزار خواهد شد.

وی هدف از برگزاری این دوره را ارتقای علمی کنشگران در عرصه مطالعات زن و خانواده، بهینه‌سازی روند آموزش ترویجی فعالان فرهنگی اجتماعی حوزه زن و خانواده از طریق تنوع‌بخشی به سبک‌ها، فنون و دوره‌های انتقال مباحث و استفاده از ظرفیت در حال رشد ابزارها و رسانه‌ها در تولید و انتقال آسان‌تر و گسترده‌تر مفاهیم و زمینه‌سازی برای تربیت مبلغان، کنشگران و مدیران ارزشی و آشنا با مباحث تخصصی حوزه زن و خانواده به منظور کاستن از خلاهای موجود ذکر کرد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین نادری، تحول به سمت جامعه مطلوب را نیازمند تحول مثبت در زندگی زنان به‌عنوان پایه‌های اصلی خانواده پایدار دانست و افزود: قدم اول برای رسیدن به این منظور ارتقاء دانش و آگاهی جنسیتی بدنه اجتماعی است که به مرور زمان تبدیل به عمل و رفتار اجتماعی می‌شود و مجموعه «درس گفتار» به عنوان گامی هر چند کوچک در راستای تحقق این مهم در چارچوب افکار اسلامی و آرمان‌های انقلاب است.

مسئول گروه خدمات آموزشی مرکز تحقیقات زن و خانواده یادآور شد: بخش عمده‌ای از این دوره مبتنی بر آموزش‌های نیمه‌حضوری است و مجموعه درس‌گفتار تدوین‌شده از سوی مرکز تحقیقات زن و خانواده بخش قابل توجهی از نیازهای این آموزش ترویجی را برآورده می‌کند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین نادری اظهار کرد: شرکت‌کنندگان در این دوره پس از طی مراحل ثبت نام، در گروه‌هایی ساماندهی می‌شوند و در گام اول بر اساس سیر مطالعاتی تدوین‌شده، اگر مباحثه محور باشند هفته‌ای دو جلسه مباحثه حضوری انجام خواهند داد. در گام دوم پس از اتمام هر سرفصل آموزشی، کلاس رفع اشکال توسط استاد مربوطه به صورت حضوری و آنلاین برگزار و به سوالات و ابهام‌ها پاسخ داده می‌شود.

وی با اشاره به استقبال گسترده از دوره آموزشی درس گفتار1و2 که با شرکت بیش از 2000 دانش پژوه از سراسر کشور به اجرا درآمد، خاطر نشان کرد: دوره آموزش نیمه‌حضوری مباحث زن و خانواده مختص طلاب مقطع تحصیلی سطح دو حوزه‌های علمیه خواهران نیست و دانشجویان مقطع کارشناسی و بالاتر دانشگاه‌ها هم می‌توانند در این دوره شرکت کنند.

شایان ذکر است کانون مطالعات زن و خانواده انجمن علمی فرهنگی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها)، معاونت فرهنگی مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران، دانشگاه مجازی المصطفی(ص)، دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، اداره کل سازمان تبلیغات اسلامی استان قم، باشگاه فکر و اندیشه انقلاب اسلامی از جمله نهادهای مشارکت کننده در برگزاری این دوره آموزشی هستند.

علاقه‌مندان و پژوهشگران دارای مدرک سطح 2 یا کارشناسی می‌توانند جهت ثبت نام از طریق http://register.wrc.ir/view.php?id=15562 اقدام کنند.

مطالب مرتبط :

اشتراک گذاری:

نظرات

نظری هنوز ارسال نشده است

ارسال نظر

ارتباط با جامعة الزهرا(س)

  • نشانی: قم، سالاریه، بلوار بوعلی
  • مرکز تلفن: ۳۲۱۱۲۰۰۰
  • دورنگار: ۳۲۹۲۵۱۱۰
  • صندوق پستی: ۳۷۱۸۵۳۴۹۳
  • کد پستی: ۳۷۱۶۹۱۶۶۵۱