گزارشی از حاشیه‌های حماسه شکوه و عزت مردم ایران در راهپیمایی ۲۲بهمن

22 بهمن

امروز جای جای ایران اسلامی و شهر کریمه اهل بیت(ع) قم، در چهملین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی غرق در شادی بود.

به گزارش روابط عمومی و بین‌الملل، امروز 22 بهمن، جای جای ایران اسلامی در چهملین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی غرق در شادی بود.

امروز مردم همه آمده بودند. از ترک، بلوچ، فارس و عرب آمده بودند تا بگویند« گرانی و  مشکلاتی معیتشی و نبود اشتغال، نمی تواند خللی در اراده پولادین مردم انقلابی ایران در حمایت از آرمان‌های انقلاب و  امام شهداء ایجاد کند.

آمده اند تا بگویند« هیهات منا الذله»، آمده بودند تا بگویند« تا خون در رگ ما است خامنه ای رهبر ما است».

امروز همه مردم با مذاهب و سلایق آمده بودند تا بگویند« لحظه‌ای دست حمایت از ولی فقیه و ارزش‌های دینی برنخواهند داشت».

امروز قم اما متفاوت از همه شهرها بود.

مراسم در شهر کریمه اهل بیت(ع) که شهر حدوث انقلاب بود، دیدنی تر بود.

 ده‌ها دوربین و خبرنگار بیداری و شنیداری آمده بودند تا صحنه به یاد ماندنی در هوای سرد و بارانی روز دوشنبه 22 بهمن ماه سال 97 را به قاب تصویر بکشند.

 با وجود تهدیدها، حضور مردم و جوانان نسل چهارم و پنجم انقلاب در میدان شهدای قم با شکوه‌تر ازسال‌های گذشته بود.

خبرنگاران دیداری و شنیداری مختلف قم برای به قاب کشیدن تصاویر مراجع تقلید،و علما دراین راهپیمایی حضور داشتند، لحظه شماری می‌کردند.

ساعت 10 و 50 دقیقه هم زمان حضرت آیت‌الله مکارم شیرازی از مراجع تقلید از کوچه هتل فدک وارد خیابان اصلی شد وبه طرف چهاره شهدا راهپیمایی کرد. آن سوی میدان حضرت آیت‌الله نوری همدانی از دیگر مراجع تقلید از خیابان صفاییه وارد چهار راه شهدا شد و در جمع راهپیمایان حضور یافتند.

با حضور این دو مرجع، خبرنگاران خود رابه این آنها رساندند و در کمترین دقیقه پیام حضرات آیات نوری همدانی و مکارم شیرازی، برای قدردانی و تشکر از حضور گسترده مردم با ایمان وانقلابی ایران که در هوای بارانی و سر 22 بهمن ماه برای دفاع وحمایت از ولایت فقیه وانقلاب به میدان آمده بودند، در سایت‌های خبری مخابره شد.

با کمی دقت می‌شد، حضور استاندار قم و وزیر دفاع را هم در جمع مردم قم دید، که برای حضور راهپیمایی یکی خود را به چهار راه شهدای قم رسانیده بودند.

اگر از ابتدای خیابان چهار راه شهدا تا چهار راه حجتیه می‌ایستادی، حضور زنان و مردم متدین انقلابی البته بعضی‌ها که فرزند خردسالشان را بر روی شانه و کالسکه داشتند و آورده بودند تا نشان دهند، این نسل ششم هم، پای آرمان‌های انقلاب همانند نسل‌های قبل و بعد انقلاب ایستاده‌اند.

اینها آمده بودند تا بگویند، نسل ششم هم عاشق اسلام و ارزش‌های دینی است.

اگر دقت می‌کردی سخنان رهبر انقلاب که بر روی پلارکارد بزرگی نوشته بود «مرگ بر آمریکا یعنی مرگ بر تبعیض، مرگ بر نژادپرستی و لگد مال کردن حقوق بشر» و برای همین بود که امام راحل گفت «هر چه فریاد دارید بر سر آمریکا بکشید»، خود نمایی می‌کرد.

در گوشه‌ای از خیابان میدان شهداء  تصویری از اسرای دفاع مقدس مانند مرحوم حجت‌الاسلام‌والمسلمین ابوترابی و دیگر همرزمان او نصب شده بود. در بالای این تصویر سخنان اسرا نوشته بود که گویا این اسرا فریاد زده بودند «ما اسرا سیلی خوردیم، تا انقلاب بماند»، نصب شده بود. اگر کمی دقت می‌کردی در همان مکان چند رزمنده پیرمرد دفاع مقدس که لباس زرد رنگ به تن داشتند و دست سربازان بعثی عراق اسیر شده بودند ایستاده بودند و بر روی پشت لباس آنها با خط لاتین pw نوشته بود.

حسن آقای 60 ساله یکی از این افراد الهی بود که در سن 18سالگی در یکی از عملیات‌ها اسیر شده بود.

می گفت: عشق امام راحل و عشق به اسلام ما را به جبهه حق علیه باطل کشاند و اگر چه پا و دستم برای زمین نماندن امر ولی فقیه و ماندن دین دادم و بعد اسیر نیروهای بعثی شدم و سختی‌های زیادی هم کشیدم، ولی پیشیمان نیستم.

می گفت: تا انسان عاشق و دلسوخته و غرق در ولی خدا نباشد، نمی‌تواند مشکلات و سختی‌ها را تحمل کند.

حاج حسن آقا ادامه داد: امروز یکی از آن روزها  است، آمده‌ایم، تا امر ولی خدا روی زمین نماند. باید احساس مسئولیت کرد وبه میدان آمد.

محمد حسن 7 ساله در حالی که چفیه به گردن انداخته ودست در دست پدر جانبازش داده بود، به میدان شهدا آمده بود.

پدرش می‌گفت: از دیشب برای حضور در این راهپیمایی بی‌تابی می‌کرد و از صبح زود لباس بسیجی که از قبل برای او تهیه کرده بودیم، پوشیده بود، و دم در منتظر بود تا زود به این راهپیمایی برسیم.

خودش که می‌گفت: دوست دارم بیایم و مانند پدرم برای اسلام دست و پا دهم.

گاهی هم محمد حسن، چفیه‌ای که به گردن گذاشته بود و عکس تمثال امام خامنه‌ای، امام راحل و شهدا حرم اهل بیت(ع) که بر روی  آن حک شده، بو می‌کرد و می‌بوسید واز این طریق عشقش را به آنها نشان می‌داد.

سخنران این راهمپیایی درقم حجت‌الاسلام‌والمسلمین سعیدی، رئیس دفتر عقیدتی و سیاسی فرماندهی کل قوا بود و مانند همیشه پرصلابت در حال بصیرت‌افزایی و بر ملاکردن توطئه‌های دشمنان خارجی و داخلی بود.

براساس آخرین آمار 650 خبرنگار چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را در روز دوشنبه 22 بهمن ماه پوشش دادند و مخابره کردند.

از این تعداد 35 خبرنگار از رسانه‌های خارجی بودند.

از نکات قابل توجه این مراسم باشکوه در تهران حضور200 مهمان از شخصیت‌های برجسته و از 86 کشور جهان بودند.

منبع: خبرگزاری حوزه

مطالب مرتبط :

اشتراک گذاری:

نظرات

نظری هنوز ارسال نشده است

ارسال نظر

ارتباط با جامعة الزهرا(س)

  • نشانی: قم، سالاریه، بلوار بوعلی
  • مرکز تلفن: ۳۲۱۱۲۰۰۰
  • دورنگار: ۳۲۹۲۵۱۱۰
  • صندوق پستی: ۳۷۱۸۵۳۴۹۳
  • کد پستی: ۳۷۱۶۹۱۶۶۵۱