نخستین مرحله مسابقه کتابخوانی «حسنا» برگزار می‌شود

مسابقه کتابخوانی حسنا

نخستین مرحله مسابقه کتابخوانی «حسنا» ویژه طلاب مراکز تخصصی جامعه‌الزهرا علیهاالسلام برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی و بین‌الملل، نخستین مرحله مسابقه کتابخوانی «حسنا» از سلسله‌مسابقات کتابخوانی با رویکرد مسائل زنان به همت مرکز تخصصی «ادبیات عربی، تاریخ اسلام، تبلیغ، مطالعات اسلامی زنان» و با همکاری گروه علمی « مطالعات اسلامی زنان » برگزار می‌شود.

نخستین مرحله این مسابقه با محوریت کتاب «الگوی سوم، الگوی رفتاری زن در خانواده و جامعه» است که حجت‌الاسلام‌والمسلمین فرج الله هدایت ‌نیا، نویسنده این کتاب به موضوع سبک زندگی اسلامی و الگوی رفتاری زن در میان خانواده و اجتماع پرداخته است.

نام کتاب  از پیام مقام معظم رهبری به کنگره ملی هفت هزار زن شهید کشور گرفته شده است؛ در قسمتی از پیام آمده است: «زن، در تعریف غالبا شرقی، همچون عنصری در حاشیه و بی‌نقش در تاریخ‌سازی؛ و در تعریف غالبا غرب، به مثابه موجودی که جنسیت او بر انسانیتش می‌چربد و ابزاری جنسی برای مردان و در خدمت سرمایه‌داری جدید است، معرفی می‌شد. شیرزنان انقلاب و دفاع مقدس نشان دادند که الگوی سوم، «زن نه شرقی، نه غربی» است ....».

طلاب سطح سه و چهار مراکز تخصصی جامعه‌الزهرا علیهاالسلام می‌توانند در این مسابقه شرکت کنند. 

سؤالات مسابقه و پاسخنامه از 20 خرداد به طلاب علاقه‌مند ارائه می‌شود و آخرین مهلت تحویل پاسخنامه اول مهر است که در پایان به نفرات برتر جوایز ارزنده‌ای اهدا خواهد شد.

علاقه‌مندان جهت ثبت نام و تهیه کتاب با 30 درصد تخفیف می‌توانند به دفتر آموزش مرکز تخصصی «ادبیات عربی، تاریخ اسلام، تبلیغ، مطالعات اسلامی زنان» واقع در زیرزمین ساختمان شهید قدوسی مراجعه کنند. به علت محدود بودن تعداد کتاب، اولویت با طلابی است که زودتر ثبت نام کنند.

دانلود فایل کتاب «الگوی سوم، الگوی رفتاری زن در خانواده و جامعه»

 

مطالب مرتبط :

اشتراک گذاری:

نظرات

نظری هنوز ارسال نشده است

ارسال نظر

ارتباط با جامعة الزهرا(س)

  • نشانی: قم، سالاریه، بلوار بوعلی
  • مرکز تلفن: ۳۲۱۱۲۰۰۰
  • دورنگار: ۳۲۹۲۵۱۱۰
  • صندوق پستی: ۳۷۱۸۵۳۴۹۳
  • کد پستی: ۳۷۱۶۹۱۶۶۵۱